ŹRÓDŁA INFORMACJI

WIEDZA OGÓLNA

Artykuł miesięcznika "Mówią wieki" i fragmenty podręczników historii udostępnia nauczyciel - gdy już grupa wybierze temat. 

ARTYŚCI
F. Chopin

A. Mickiewicz

H. Modrzejewska


UCZENI, INŻYNIEROWIE

 M. Skłodowska - Curie

I. Domeyko

E. Malinowski

P.E. Strzelecki



 PRAWA AUTORSKIE
Warto korzystać z cudzej wiedzy, warto też dzielić się własną. Ale uwaga! Jeśli autor publikacji lub zdjęć - zastrzega sobie prawa autorskie - nie wolno Wam kopiować, udostępniać jego pracy lub jej fragmentów. Możecie wówczas z cudzej pracy korzystać tylko do celów i na potrzeby osobiste.
Bezpiecznie można korzystać z  domeny publicznej, Otwartych Zasobów Edukacyjnych i wtedy, gdy właściciele dają na to zgodę - udzielają licencji (Creative Commons = CC). Jednak należy pamiętać o poszanowaniu dla cudzej własności intelektualnej. Koniecznie więc wszyscy muszą podać adres i tytuł wykorzystanych stron internetowych. Nie wystarczy stwierdzenie, że był użyty Internet, tak jak nikt nie podaje, że skorzystał z półki z książkami (ale wymienia ich tytuły i autorów).
Internet dostarcza mnóstwa informacji, ale .... Strony ulegają zmianie lub znikają. Dlatego bardzo ważne byście w swojej pracy, podając adresy stron, z których korzystaliście, dodawali daty dostępu [w kwadratowym nawiasie]

Podaję stronę wyjaśniającą, oznaczenia stosowane przy udzielaniu licencji. Zaglądając tam, można się dowiedzieć, co oznaczają poszczególne licencje, czyli jakie obowiązki mają wszyscy, którzy z cudzej wiedzy, pracy korzystają. http://creativecommons.pl/poznaj-licencje-creative-commons/
W domenie publicznej znajdują się np. artykuły Wikipedii, cyfrowej Biblioteki Narodowej (polona.pl), YouTube ....